aynadakiben?

Merhaba, hoş geldiniz.

Ben Fatih ve bu taşa kazıdığım yazı da hikayem ;)

Süleymaniye’deki doğumevinde aldığım ilk nefes 1986 yazının güzel bir sabahına rastlamış. Sonra Arsin’e (Trabzon) düşmüş yolumuz. Oradaki 7 yıldan birkaç kare var aklımda. Bitmeyen İstanbul yolculuklarının karşılığı olmuş birkaç hoş anı ve fotoğraf da Fatih’ten kalanlar. Ardından Kastamonu’nun bir vadi kasabasında “90′ların çocukluğu”, ilk ve ortaöğrenim. Her yaşın hatırası ve izi ayrı tabi, lakin asıl macera bundan sonra :))

2003 ÖSS ile Kırıkkale Ünv. İİBF Uluslararası İlişkiler bölümünü “kazan”mışım.  O günleri ‘Beş Parasız’ başlığıyla Erhan abi özetler :) Bahanesi çok tabi okulu bırakıp memlekete dönüşün; çay bahçesinde, Bilgisayar Hastanemizde :) güzel günler.. O günlerin dostlarına selam olsun ;)

Sonra İstanbul; ‘pasta’ parası peşindeki görülmemiş bir temponun arasında 2005 ÖSS ile Açıköğretim Halkla İlişkiler önlisansı, Bilgisayar sektöründe teknisyenlik ve ardından İmalat sektöründeki hızlı yükselişlerle liderliğe varan ders dolu iş hayatı.

Derken 2008 Şubat’ında başlayan vatani görev, saymadım, 460 gün dediler :) İki ayrı Takdir’e ek olarak bir Üstün Hizmet Belgesi’yle 2009 Mayıs’ında terhis. Evet, övünmeyi severim.. O günlerin de dostlarına selam olsun ;)

Bu arada, haber bültenleri hükümetin Öğrenci Affını Meclisten geçirdiğini söylemiş, Kırıkkale’ye ‘döndüm’. Üniversite beni de “affetsin” diye çok uğraştım :)) ['Uğraşı' için, meşhur Cumhuriyet tarihçisi hocamıza ve öğrenci işleri personeline 'özel' teşekkürlerimi iletmeden geçemem :)]

2010 Bahar döneminde yeniden öğrenciydim, öğrenciliği bilirsiniz.. Hoş ve zor zamanlardı. :))

2013 yazını İnebolu’da geçirdim. Limanı gözleyen tepedeki bahçeli bir evin terasında gün doğuşundaki manzarayı hiç kaçırmadan çayımı yudumluyordum. Ara sıra fidan ve çiçek yetiştirilen bahçeden, bazen bilgisayarlardan geçiniyor; akşamları elektro gitar çalmayı öğrenmeye çalışıyordum.

Lisans mezuniyeti için son birkaç ay tekrar Kırıkkale’deydim. Orada deniz ve yeşil yok, eğlenceli olan çalıştığım kırtasiyede sevgili öğrenci arkadaşlarıma fotokopi çekerek ve tez yazarak hayatı kazanmaktı. Herbiri bir başka keyifli hikaye.  Hepinize selam olsun.. seviyorum sizleri :)

Şimdi ise ilginç bir işte İstanbul için çalışıyorum. Yine Fatih’teyim. Haliç’i gözlüyorum ve evet İstanbul’da manzara harika, çaya beklerim :)

İşte bazen de yazıyorum..

Tarihte bir vakit öğrendiğim çivi yazısıyla tuttuğum notları okuyabilen kalmamış :) o yüzden bu blog herkes okusun diye özenmeye çalıştığım bir not defteri. Burada, aynada izlediğim hayattan yarına kalmasını isteğim çizgiler var, umarım bazıları size da faydalı olur.

Selam ve sevgilerimle..

Print Friendly